İyi Dersler Şoför Amca 2014-2015 Uygulamaları Başarıyla Tamamlandı

İyi Dersler Şoför Amca 2014-2015 Uygulamaları Başarıyla Tamamlandı

Taşımalı eğitim servis şoförlerinin trafik güvenliği, iletişim ve ilk yardım konularında kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan İyi Dersler Şoför Amca projesinin 2014-2015 uygulamaları başarıyla tamamlandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan iş birliği protokolüyle ve Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında hayata geçirilen proje kapsamında öncelikle bir çalıştay düzenlendi. Çalıştayda, projenin hazırlık sürecine ışık tutacak verileri, taşımalı eğitim sistemindeki öğrenci taşımacılığı sürecine ilişkin tüm tarafların ihtiyaç ve beklentilerini tespit edilmiş ve bu çıktılar, proje uygulamaları ve içeriklerinin geliştirilmesi sürecinde kullanılmıştır.

Çalıştayın ardından 11-14 Kasım 2014 tarihlerinde, Ankara’da kapsamlı bir formatör eğitim semineri düzenlenmiş ve seminere, Balıkesir, Edirne, Gaziantep, Isparta, Karabük, Kars, Malatya, Muğla, Nevşehir ve Trabzon İl Jandarma Komutanlıklarından ve İl Millî Eğitim Müdürlüklerinden birer personel katılmıştır.

Formatörler, kendi illerindeki İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Jandarma Komutanlıklarından birer eğitimciye eğitim vermiştir. Eğitimciler de kendi ilçelerinde görev yapan tüm taşımalı eğitim servis şoförlerine iki saatlik eğitim vermiştir. Ayrıca, proje illerinde belirlenen ilkokullarda, 4 binden fazla ilkokul öğrencisine trafik güvenliği eğitimi verilmiştir. Öğrenci eğitimlerinde bir de afiş yarışması düzenlenmiş bine yakın başvurunun olduğu yarışmada dereceye giren öğrenciler ve okulları ödüllendirilmiştir.

Projede kapsamında gerçekleştirilen ölçme değerlendirme çalışmalarında da başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Buna göre; formatörlerde %24,4; eğitimcilerde %25,2, şoförlerde ise %19,9 puanlık bilgi değişimi gerçekleştiği gözlenmiştir.

Taşımalı eğitim çerçevesinde her gün okul servisleriyle yolculuk yapan öğrencilerin güvenliğinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca projesi, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hedeflerine başarıyla ulaşmıştır.

Emniyet kemeri demek kesintisiz güvenlik demek

2016 İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması 2. si

Tülay Yazar Ankara Çaldağ İlkokulu

Haberler & Duyurular

"İyi Dersler Şoför Amca" Afiş Yarışması Başladı!

İlkokul 4. sınıf öğrencileri, trafik güvenliği konusunda yetişkinlerden beklentilerini ifade edecekler. Bu yarışma, Trafikte Sorumluluk Hare…gi edinebileceğiniz yarışma şartnamesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: İyi Dersler Şoför Amca" Afiş Yarışması Şartnamesi (0.2 MB)

18.03.2015

DEVAM

"İyi Dersler Şoför Amca" Afiş Yarışması Sonuçlandı.

İlkokul 4. sınıf öğrencileri, trafik güvenliği konusunda yetişkinlerden beklentilerini ifade ettiler. Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında…ci üçüncü olmuştur. Ödül kazanan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve okullarını tebrik eder, tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

28.04.2015

DEVAM

İyi Dersler Şoför Amca 2014-2015 Uygulamaları Başarıyla Tamamlandı

Taşımalı eğitim servis şoförlerinin trafik güvenliği, iletişim ve ilk yardım konularında kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan İyi Dersl…ılması amacıyla gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca projesi, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hedeflerine başarıyla ulaşmıştır.

22.07.2015

DEVAM