Projemizle 2015 Yılı İtibariyle 15 Bin Servis Şoförüne Ulaştık

Projemizle 2015 Yılı İtibariyle 15 Bin Servis Şoförüne Ulaştık

İyi Dersler Şoför Amca projesi, 2015 yıl sonunda 15 binden fazla servis şoförü ve 4 binden fazla öğrenciye ulaşarak trafik güvenliği konusunda eğitim verdi.

Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca projesi, 2015 yılındaki çalışmalarını tamamlayarak toplamda 2 yılda 15 bini aşkın servis şoförü ve 4 binden fazla ilköğretim öğrencisine ulaştı. 2011 yılından bu yana sürdürülen proje ile toplamda ise 30 bine yakın bireye temas edildi

2014 yılından beri gerçekleştirilen eğitimlerde Balıkesir, Edirne, Gaziantep, Isparta, Karabük, Kars, Malatya, Muğla, Nevşehir, Trabzon, Ankara, Bursa, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Samsun, Manisa, Mersin, Sivas ve Tekirdağ illerindeki öğrenci ve şoförlere ulaşılarak “Trafikte Güvenlik”, “Trafikte İletişim ve Davranış” ve “Trafikte İlkyardım” eğitimleri gerçekleştirildi. 2 yıl içerisinde 20 ile ulaşan proje kapsamında her dönem 10 yeni ile ulaşılarak özel eğitimler düzenlenmesi hedefleniyor.

Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani yaptığı açıklamada, “2011 yılından bu yana büyük bir mutlulukla içerisinde yer aldığımız ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesinin yarattığı dönüşümü izlemek kurum olarak bize gurur yaşatıyor. Michelin global olarak, var olduğu bütün ülkelerde yol ve yolcu güvenliği üzerine çalışmalar gerçekleştiriyor. Türkiye’de ise taşımalı eğitim kavramı, ülkemizin gelişimi ve eğitimin önemi göz önüne alındığında gerçek bir ihtiyaç olarak ön plana çıkıyor. İyi Dersler Şoför Amca, taşımalı eğitim sisteminde yer alan öğrencilerin uzun saatlerini bir arada geçirdikleri servis şoförlerinin eğitilmesi adına toplumsal anlamda çok büyük bir değere sahip. Proje ile servis şoförlerini “Trafikte Güvenlik”, “Trafikte İletişim ve Davranış” ve “Trafikte İlkyardım” konularında eğitiyor, farkındalık düzeyini yükseltiyoruz.” dedi.

Emniyet kemeri demek kesintisiz güvenlik demek

2016 İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması 2. si

Tülay Yazar Ankara Çaldağ İlkokulu

Haberler & Duyurular

"İyi Dersler Şoför Amca" Afiş Yarışması Başladı!

İlkokul 4. sınıf öğrencileri, trafik güvenliği konusunda yetişkinlerden beklentilerini ifade edecekler. Bu yarışma, Trafikte Sorumluluk Hare…gi edinebileceğiniz yarışma şartnamesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: İyi Dersler Şoför Amca" Afiş Yarışması Şartnamesi (0.2 MB)

18.03.2015

DEVAM

"İyi Dersler Şoför Amca" Afiş Yarışması Sonuçlandı.

İlkokul 4. sınıf öğrencileri, trafik güvenliği konusunda yetişkinlerden beklentilerini ifade ettiler. Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında…ci üçüncü olmuştur. Ödül kazanan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve okullarını tebrik eder, tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

28.04.2015

DEVAM

İyi Dersler Şoför Amca projesi kapsamında, eğitimcilere yönelik seminerler tamamlandı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin arasında imzala… uygulama döneminde ise 20 formatör, 228 eğitimci ile 6 bin 108 servis şoförüne ve 4 binden fazla ilkokul öğrenicisine eğitimler verilmişti.

23.10.2015

DEVAM