Michelin ve Yol Güvenliği Yaklaşımı

Michelin ve Yol Güvenliği Yaklaşımı

Michelin, hareket özgürlüğü, güvenlik, etkinlik ve sürüş keyfini sürekli artırmayı ilke edinmiş, karayolu hareketliliğinin gelişimine sürdürülebilir katkıda bulunmak misyonuyla yola çıkan bir markadır. Dünya lastik endüstrisinin lider oyuncularından olan Michelin, çığır açan yenilikleri ve öncü teknolojileriyle karayolu taşımacılığı için daha iyi hareketliliği hedefliyor.

Michelin, uzun yıllardır trafik güvenliği ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Avrupa Komisyonu’nun trafik çarpışmalarından kaynaklanan ölümleri %50 oranında azaltma hedefine katkıda bulunmak üzere 2004 yılından beri Avrupa Yol Güvenliği Şartı’ına imza atan markalardan biridir.
Road Safety for Young People in Europe (ROSYPE), Challenge Bibendum, Global Road Safety Partnership (GRSP) gibi projelerin önemli aktörlerinden olan Michelin; tüm dünyada çocuk, genç ve yetişkinlerin hareketliliğinin ve yol güvenliğinin iyileştirilmesine yönelik birçok projeye imza atmaktadır.
Michelin Türkiye Sosyal Sorumluluk Projeleri:
- İyi Dersler Şoför Amca Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi
- Lastiklerde Doğru Hava Basıncı Etkinlikleri
Trafik güvenliğini artırmak ve taşıtların yakıt tüketimini azaltarak çevreyi korumak amacıyla, 2004’ten bu yana Türkiye’de Lastiklerde Doğru Hava Basıncı etkinlikleri düzenlenmektedir. Elde edilen sonuçlar, araç kullanıcılarının her geçen yıl doğru hava basıncı konusunda biraz daha bilinçlendiğini ve Michelin’in çalışmalarının başarıya ulaştığını göstermektedir.

Emniyet kemeri demek kesintisiz güvenlik demek

2016 İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması 2. si

Tülay Yazar Ankara Çaldağ İlkokulu